Gegužės 25-26 dienomis teko lankytis  Tartu „Erakool“ mokykloje.  Pati taikau pamokose mobiliuosius įrenginius, todėl labai susidomėjau išvyka į Estiją. Estija jau kurį laiką garsėja pažangiomis technologijų taikymo metodikomis, todėl džiaugiausi galėdama tai pamatyti iš arti.

Išvykos metu aplankėme „Erakool“ mokyklą, kurioje visi mokiniai klasėse turi ,,iPad“ planšetes. Turėjome galimybę pabendrauti su vadovais, mokytojais ir  mokiniais.

Buvo smalsu sužinoti, kokių užsienio kalbų mokosi mokiniai. Pasirodo, anglų

(pirmosios) užsienio kalbos mokosi nuo I klasės, turi 5 savaitines pamokas. Antroji užsienio kalba pasirenkama: tai gali būti  skandinavų,  prancūzų, rusų arba vokiečių kalbos. Pati populiariausia yra rusų kalba, antrajai kalbai mokyti  skiriamos 3 savaitinės pamokos.

Visų pamokų metu naudojamos planšetės. Naudojamos jos  pagal poreikį,  nebūtinai visą pamoką. Visa mokinių parengta medžiaga pertraukų metu demonstruojama per monitorius. Taip viešinami mokinių darbai.

Vizito pabaigoje  ekspertas iš Jungtinės Karalystės Neil Emery pristatė planšečių „iPad“ galimybes organizuojant kūrybinę veiklą pamokoje. Mums jis pravedė pamoką, kurioje demonstravo  įvairių  programėlių taikymą.

Po vizito mokykloje apsilankėme mokslo ir technologijų centre „AHHAA“, kuris sužavėjo daugelį įvairiais moksliniais sprendimais bei inovacijomis ir pažintine veikla. Ypač įdomi buvo  ekspozicija apie žmogaus kūną.

Be to,  visi kelionės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Tartu miestu, klausydamiesi gidės iš Lietuvos pasakojimų, ne vieną privertusių šypsotis ir atrasti įdomių dalykų šiame studentų mieste.

Džiaugiuosi apsilankiusi  Tartu „Erakool“ mokykloje. Dėkoju  mokyklos administracijai už  galimybę sudalyvauti edukacinėje „iKlasės“išvykoje.

Daugiau informacijos  http://www.iklase.lt/tartu-erakool-drasi-mokykla/

Rusų kalbos mokytoja Larisa Tichonova